Decoration

Our home is the safest place we find peace after the run of daily life. Even after the most beautiful holidays we are have waited for, home is our the most comfortable living space. Although we enjoy spending time outside, even after a very enjoyable day; it is very different to enjoy lying down on our sofas... It is very different to gather around with our friends for a delicious meal and enjoy conversations. Shortly, our home is our precious and also all of us deserve being happy too. For example, waking up in a soft bed ... Watching tv in our cozy couch... Read books wrapped in our blankets... In order to be able to enjoy all these, we choose everything from furniture to accessory very diligently. For this reason, home decoration has become a very important issue especially in recent years.

 

Home decorations become more enjoyable with products that will appeal to different tastes under the decoration category.

 İkikiz also offers the ideal parts to create a comfortable living space and to get a practical elegance. At the same time, İkikız is also attracting attention with its quality fabrics and unique designs. Whether you live in a modern city apartment or have a traditional style, İkikız is changing the looks of your home with elegantly designed, useful and quality products. From the multi-purpose ground cover in the collection seat to shawl in different colors and patterns, from batik to pique blanket, with different product groups, İkikız appeals to all tastes and needs.

 

Show your creativity

 

It is possible to add elegance to your home with skin-friendly and healthy textiles while catching the latest decoration trends with İkikız products. Especially in recent years, very trendy sofa shawls are one of the most popular pieces of the İkikız 2017 home life collection. You can enrich your living spaces with sofa shawls and blanket, which can be preferred in light tones to make your living areas vivid. In the summer, the sofa shawls that can be easily used with your garden furniture attract attention with handmade tassel details. There are different color and pattern options apart from  plain natural tones.It is possible to create a serene environment with naturel colored linen sofa shawls, bohemian style with wood printed cushions and cheerful environment with vivid colored batik piques and spreads. Adding your creativity into your work, it is not difficult to catch a distant elegance from proper mediocrity.

 

Style-friendly little touches

 

If you want to change the environment of your home with little touches and a reasonable budget, the cushions and pillows from different fabrics are the best for you. It is very easy to create a style that is far from mediocrity with İkikız’s cushion designs. You can add boho chic atmosphere to your home and garden with ethnic designs combined with handmade wood printing technique. With 100 hand-crafted black tassels, you can enhance the bohemian air that you create using multiple strokes, which also provide a sense of coolness. But if bohemian elegance is not for you, you can prefer modern and minimal lines in your living spaces with clear line detail that will add an air of masculinity to your style. If you are the ones who never give up the glow, then you will love the silvery blanket and pillow in the collection. These 100% cotton products hand-crafted in Denizli's traditional black looms will bring an elegant sparkling home with black and white silvery fabric.

 

Rainbow effect on the piques

 

It is a pleasure to start the day with the 100% cotton, plain lines and handmade touches in the collection of İkikızThe sheet sets with tassel in yellow, nile green and pink striped color alternatives consist of one sheet and two pillow cases. Also, frequently used piques come with vivid color options especially in summer months. The harmonies of the color shifts make it feel like a rainbow effect. The combination of vivid colors blend with the natural batik cotton pique are the products that you will never want to leave in deep sleeps in summer nights or a night you enjoy on the terrace at a cold evening.

 

Offering a comfortable elegance with every detail, the İkikiz collection adds unique touches inspired by nature from your home life. Natural İkikız fabrics made with water based healthy and certified paints are designed to provide you with the best in home decoration with its appropriate product scale to all tastes.

 

 • description

  About Decoration

  Evimiz günlük hayatın koşturması sonrasında huzur bulduğumuz sığınağımız. En güzel tatillerden sonra bile özlemle koştuğumuz, en rahat ettiğimiz yaşam alanımız. Her ne kadar dışarıda vakit geçirmeyi sevsek de çok keyifli geçen bir günün bile ardından eve gidip rahat kanepemize uzanarak keyif yapmanın zevki apayrı...Evimizde dostlarımızla leziz sofralar etrafında toplanıp edilen sohbetlerin tadı bambaşka... Kısaca evimiz bizim değerlimiz ve evde mutlu olmak da hepimizin hakkı. Mesela yumuşacık bir yatakta uyanmak...Rahat koltuğumuzda televizyon seyretmek...Battaniyemize sarılıp kitap okumak...Tüm bu keyifleri yaşayabilmek için ev dekorasyonunda kullandığımız mobilyadan aksesuara kadar herşeyi ayrı bir titizlikle seçiyoruz. Bu sebeple ev dekorasyonu özellikle son yıllarda oldukça önem kazanan bir konu. İkikız dekorasyon kategorisi altındaki farklı zevklere hitap edecek ürünlerle ev dekorasyonu çok daha keyifli bir hale geliyor. Konforlu bir yaşam alanı oluşturarak pratik bir şıklık yakalamak için ideal parçalar sunan İkikız aynı zamanda kalitesi, doğal ipliklerden ürettiği sağlıklı dokumaları ve özgün tasarımlarıyla da göz dolduruyor. İster modern bir şehir apartmanında oturun, ister geleneksel bir stile sahip olun birbirinden şık tasarımlı, kullanışlı, kaliteli ürünleriyle İkikız evinizin havasını değiştiriyor. Koleksiyonda yer alan taşlanmış çok amaçlı örtülerden, farklı renk ve desenlerdeki koltuk şallarına, batik pikelerden battaniyelere, doğal dokuma kumaş çarşaf setlerinden kırlentlere kadar farklı ürün gruplarıyla her zevke ve ihtiyaca hitap ediyor.

  Yaratıcılığınızı konuşturun

  İkikız ürünleriyle son dekorasyon trendlerini yakalarken cildinizle dost, sağlıklı dokumalarla evinize şıklık katmanız mümkün. Özellikle son yıllarda ülkemizde de çok trend olan koltuk şalları İkikız 2017 ev yaşam koleksiyonunun en çok ilgi gören parçalarından. Özellikle açık tonlardaki sade oturma gruplarını hareketlendirmek adına tercih edilebilecek koltuk şalı ve battaniyelerle yaşam alanlarınızı zenginleştirebilirsiniz. Yaz aylarında bahçe mobilyalarınızla da rahatlıkla kullanabileceğiniz koltuk şalları el yapımı püskül detaylarıyla dikkat çekiyor. Kilim deseninden düz natürel tonlara farklı renk ve desen seçenekleri bulunuyor.

  Evinizde İkikız koleksiyonunda yer alan natürel renklerdeki keten koltuk şallarıyla dingin, ağaç baskı kırlentler ile bohem, canlı renklerdeki batik pike ve örtülerle neşeli bir hava yaratmanız mümkün. Yaratıcılığınızı da işin içine katarak tarzınıza uygun sıradanlıktan uzak bir şıklık yakalamanız hiç de zor değil.

  Stil sahibi küçük dokunuşlar

  Küçük dokunuşlar ve makul bütçelerle evinizin havasını değiştirebilmek istiyorsanız farklı kumaşlardan kırlent ve yastıklar tam size göre. İkikız’ın kırlent tasarımlarıyla sıradanlıktan uzak bir tarz yaratmak veya stil sahibi klasik çizgiler yakalamak son derece kolay.  Etnik desenlerin el yapımı ağaç baskı tekniği ile birleştiği kırlentlerle evinize ve bahçenize boho chic bir hava katabilirsiniz. %100 el yapımı siyah püsküllerle detaylarda da şıklığı sunan kırlentleri çoklu kullanarak yarattığınız bohem havayı daha da güçlendirebilirsiniz. Ama bohem şıklık bana göre değil benim tercihim modern ve minimal çizgiler diyorsanız o zaman net çizgi detayı ile yaşam alanlarınıza maskülen bir hava katacak kırlentler tam sizin tarzınız. Eğer ışıltıdan asla vazgeçmeyenlerdenseniz o zaman da koleksiyondaki simli battaniye ve yastığı çok seveceksiniz. Denizli’nin geleneksel kara tezgahlarında el emeğiyle üretilen %100 pamuklu bu ürünler siyah & beyaz gümüş simli dokumasıyla zarif bir ışıltıyı evinize taşıyacak. 

  Pikelerde gökkuşağı etkisi

  İkikız koleksiyonunda yer alan %100 pamuk, yalın çizgiler ve el yapımı dokunuşlarla buluşan çarşaf ve yastığınızla güne merhaba demenin keyfi bir başka. Sarı, nil yeşili ve pembe çizgili renk alternatifleri bulunan püsküllü çarşaf setleri, çarşaf ve 2 adet yastık kılıfından oluşuyor. Ayrıca özellikle yaz aylarında sıkça kullandığımız pikeler de batik tekniği uygulanmış canlı renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Renk geçişlerinin uyumuyla adeta bir gökkuşağı etkisi hissediliyor. Pamuğun doğallığının canlı renk kombinasyonlarıyla buluştuğu batik pikeler yaz geceleri derin uykunuzda veya serin bir gecede terasta yaptığınız yaz keyfinizde yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz ürünler.

  Her detayı ile konforlu bir şıklık sunan İkikız koleksiyonu, ev yaşamınıza doğadan ilham alan benzersiz dokunuşlar ekliyor. Sağlığa hiçbir şekilde zarar vermeyen, sertifikalı, su bazlı boyalar kullanılarak üretilen İkikız ürünleri doğal dokumaları, her zevke uygun ürün skalası, kaliteden ödün vermeyen anlayışıyla ev dekorasyonunda da size en iyiyi sunmak için tasarlanıyor. 

 • loyalty

  Popular tags