İKİKIZ’ın ardındaki hikâye…

Bizim hikayemiz, doğanın insanlığa en cömert davrandığı yerlerden birinde, uçsuz bucaksız Ege’de başladı.

Doğanın yalınlığını hayranlıkla izleyerek başladığımız bu yolculuk; sanat tarihine olan tutkumuzun ürünlerimize yansıması ve üretirken hiç bozulmayan ilk günkü heyecanımız ile 2012’den beri dünyanın dört bir yanına ulaşmamızı sağlıyor.

Biz İKİKIZ olarak, alışılagelmiş bedensel standartların ve yaratılan bireysel ütopyaların parçası olan ürünlerin karşısındayız. Doğaya karşı sorumluluklarımız olduğunu biliyor, her bir bedenin tabiatın tüm parçaları gibi eşsiz olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden herkesin ‘biricikliğini’ benimsemesi, kendini olduğu gibi kabullenerek ‘’mükemmel olmayanın’’ mükemmelliğiyle buluşması için çalışıyoruz.

‘’ Senin varoluşunu destekliyor ve seviyoruz. Her zaman #kendingibi ol. Her yerde ve her şekilde.’’

İKİKIZ’da moda olandan ziyade #kendingibi ürünler bulacaksın. Sade, telaşsız, kendiyle barışık ve doğaya karşı sözünü tutan… Çünkü biz İKİKIZ’da herkes için zamansız olanı tasarlamaya odaklanarak üretim yapıyor; kumaş seçimlerimizde doğanın bize hediye ettiği %100 doğal liflerden kumaşları kullanıyoruz.
Biliyoruz ki gezegeni korumak demek insanları korumak demek.
Bu yüzden de en büyük ilham kaynağımız sürdürülebilirlik akımını, özgün tasarım bilincini, etik ve yavaş moda anlayışını benimseyerek ana felsefemizi kurmak.
İşte seninle buluştuğumuz hikâye de tam burada başlıyor.